Významnou součástí studia na Obchodní akademii Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín je odborná praxe žáků a studentů v České republice nebo zahraničí..

Jsem Firma nebo Student
Webové stránky
www.amthrotovice.cz
Kontakt
Na Bojišti 1459/28
120 00 Praha 2,Nové Město

Provozovna:
Znojemská 637 675 55 Hrotovice
+420 568 860 750
Studenti s praxí u této firmy

AMT Hrotovice,spol. s r.o.

Podnikání v oblasti nakládání s nebezpečnými odpady prodej chemických látek a chemických přípravků klasifikovaných jako vysoce toxické a toxické silniční motorová doprava-nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3,5 tuny včetně.
Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Jednatel Ing. Bašta Miroslav - garant praxe

Analýza vývoje zásob ve firmě AMT Hrotovice, spol. s r.o. skončená

Období praxe

28.1.2013 - 10.5.2013

Přiřazený student
Nikola Kožená, DiS
Obor: Účetnictví a finanční řízení
Případová studie
Studentka nás díky AP na téma „Analýza vývoje zásob“ přivedla na myšlenku zpracovat pomocí výpočtů a různých grafů přehlednou statistiku obratnosti zásob ve firmě v určitém časovém období. Přehledná tabulka měla ukázat výkyvy v růstu a úbytku zásob během let (konkrétně r. 2007 až r. 2012), vlivem ceny a různých ekonomických změn. Zároveň měla práce studentky poukázat na ziskovost určitého druhu zboží pro firmu metodou ABC. Tato metoda byla zpracovaná na základě námi poskytnutých interních dokumentů. Formou různých grafů a výpočtů měla firma k dispozici přehlednou statistiku pohybu zásob a možnost si ověřit, co má největší vliv na pohybu a stavu zásob zboží, v delším časovém období, což se studentce splněním úkolu podařilo. Díky analýze zásob studenky, nám bylo ukázáno, že je dobré sledovat pohyb zásob firmy podle metody ABC, z důvodu držení finančních prostředků firmy v těchto zásobách.
Dokumenty ke stažení
Případová studie [PDF, 311.85 kB]
Posudek vedoucího [PDF, 629.36 kB]
Posudek oponenta [PDF, 462.02 kB]
Závěrečná práce [PDF, 1.5 MB]