Významnou součástí studia na Obchodní akademii Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín je odborná praxe žáků a studentů v České republice nebo zahraničí..

Jsem Firma nebo Student
Webové stránky
www.tssgroup.cz
Kontakt
Tř. Tomáše Bati 145
763 02 Zlín - Louky
Studenti s praxí u této firmy

TSS Group s. r. o., Zlín

Firma TSS Group, s. r. o. je distribuční, vývojová a výrobní společnost, která se zabývá importem a prodejem zabezpečovacích systémů pro vozidla a objekty. Obchodní aktivity rozvíjíme na slovenském, českém a evropském trhu od roku 2002. Našim posláním je být spolehlivým partnerem v oblasti zabezpečovacích technologií a pomáhat zvyšovat úroveň zabezpečení vozidel a budov. Uvědomujeme si, že dodávkou zboží obchod nekončí a opakovaný obchod je ten, který nás posouvá vpřed. Naším mottem je: "neustále se zlepšovat". Dlouhodobým cílem TSS Group je být stabilním a důvěryhodným dodavatelem v oblasti zabezpečovacích systémů, který svým zákazníkům poskytuje stabilitu velké společnosti, zároveň ale flexibilitu a atmosféru rodinné firmy.

Analýza pohledávek ve firmě TSS Group, s. r. o. skončená

Období praxe

27.1.2014 - 2.5.2014

Přiřazený student
Eliška Říkovská, DiS
Obor: Účetnictví a finanční řízení
Případová studie
Cílem zadání úkolu bylo zhodnotit stav pohledávek na základě analýzy v daných letech a navrhnout opatření ke zlepšení systému řízení pohledávek ve firmě. Základem pro splnění cíle byla analýza struktur pohledávek. Studentka si zodpovědně vyžádala všechny podklady, které ke splnění úkolu potřebovala a byly jí bez výjimky poskytnuty. Tento úkol měl firmě přinést detailní přehled o vývoji pohledávek dle roků, aby s ním mohlo být nadále pracováno ze strany managementu firmy. Velmi užitečným se stal přehled pohledávek dle různých kategorií, např. u firem dle velikosti odběru, frekvence odběru atd. . Se studentkou byla vedena podrobná diskuze na téma nalezení příčin vzniku nesplácení pohledávek. Konkrétní výpočty a grafy má firma k dispozici pro přehlednější statistiku týkající se pohledávek v delším čase a může k tomu zaujmout příslušná stanoviska.
Dokumenty ke stažení
Případová studie [PDF, 529.91 kB]
Posudek vedoucího [PDF, 490.52 kB]
Posudek oponenta [PDF, 410.07 kB]
Závěrečná práce [PDF, 939.76 kB]