Významnou součástí studia na Obchodní akademii Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín je odborná praxe žáků a studentů v České republice nebo zahraničí..

Jsem Firma nebo Student

Studenti

Studenti mohou prostřednictvím tohoto webového portálu navázat přímý kontakt s firmami. Mohou sami vytvářet nabídku své pracovní síly ve dvou rovinách:

  • jako studenti při hledání vhodné pracovní stáže,
  • jako absolventi při hledání svého budoucího pracovního uplatnění.

Studenti mohou uplatnit své zkušenosti, vědomosti ze školy v rámci plnění svých pracovních povinností na pracovních stážích. Na druhé straně mohou studenti ale také očekávat, že takové testování pracovní síly je oboustranně výhodné. Jak pro studenta, tak také pro firmy. Obě strany tak velmi rychle zjistí, co od školy mohou očekávat a co mohou očekávat od praxe.

Již z minulosti víme, že některé firmy na základě dobrých zkušeností se studenty (praktikanty) v době praxe následně projevují zájem o naše absolventy jako jejich budoucí zaměstnance. Často jim nabízejí konkrétní pracovní pozice již v době jejich praxe. Tento webový portál je prostředníkem mezi VOŠE Zlín a firmami. Zároveň zajišťuje absolventům i škole monitoring uplatnění absolventů v praxi a jejich úspěšnost. Tento monitoring je prospěšný nejen pro VOŠE Zlín, ale také pro firmy.